‪Google+‬‏ קוד מעקב:
 • מדע וחן
 • מרכזים לקוסמטיקה רפואית בטכנולוגיות מתקדמות
 • כרמיאל - זיכרון יעקוב

פילינג

75614083.73778204.largeפילינג

טיפול פנים: מה זה פילינג פנים? למי נחוץ? מה זה פילינג עמוק?

טיפול פילינג או "הנשלה" הינה פעולה בה מקלפים את העור בכוונה לרענן אתו ולשפר את כל תכונותיו.

רצוי מאוד להשתמש בפילינג לצורך חידוש, רעננות העור וטיפול בפיגמנטציה. רצוי לבצע את הפילינג אצל הקוסמטיקאית רפואית מוסמכת או אצל רופא בעל ניסיון בהתאם לסוג הפילינג ועומק הקילוף.

מה הם תוצאותיו של טיפולי פילינג?

 • עידוד את חידוש העור ויצירת תאים חדשים.
 • טשטוש קמטים וקמטוטים קיימים.
 • לשפר את מיום העור שיראה מתוח וצעיר יותר.
 • לשפר את צבע העור שהופך לבהיר ואחיד יותר.
 • עידוד יצירת קולגן בשכבות העמוקות של העור.
 • לשפר את מרקם העור ואת מראה הנקבוביות.

לאחר טיפולי פילינג העור יראה רענן, צעיר, חלק , בהיר, אחיד ומתוח יותר.

למה פילינג מעודד את התחדשות העור?

באופן טבעי, עור הצעיר מתחדש כל 28 יום בממוצע.

עם הגיל התהליך מתארך ל-35 – 40 יום או יותר ולכן העור נראה

פחות רענן, עייף ויותר יבש. טיפולי פילינג הם בעצם סוג של גירוי מבוקר בעור שגורם לו להאיץ את חידושו לצורך לשקם את עצמו. באדם בריא, לאחר הפילינג העור "עובד שעות נוספות" ומתחדש באופן טבעי.

סוגי פילינג

קיימים סוגים שונים של פילינג ברמת קילוף שונות, בעומקים שונים של העור. פילינג יכול להיות קוסמטי- שטחי,או רפואי: בינוני או עמוק בהתאם לעומק שכבת העור בו הוא מתבצע.

חשוב מאוד להתאים ציפיות לפני ביצוע הפילינג ולהתאימו לעור הלקוח/ה והמטרות.

1. פילינג שטחי

כל סוגי הפילינגים הקוסמטיים המתבצעים על ידי קוסמטיקאיות, הן שטחיים בלבד, ולמרות זאת נותנים תוצאות מצוינות.

פילינג שטחי מקלף את השכבות העליונות של העור ולכן הוא פחות אגרסיבי ואינו דורש זמן שיקום ממושך או שינוי בשגרת החיים היום יומית.

כל הפילנגיים שמבצעים במכוני קוסמטיים שייכים לקבוצה הזאת ובשימוש סידרתי וקבוע מעניקים תוצאות נפלאות מידיות גם לאורך זמן.

פילינג יהלום
פילינג יהלום הינו סוג של פילינג קוסמטי המתבצע על ידי מכונה מיוחדת רק אצל קוסמטיקאיות מוסמכת שרכשה את המכשיר. פילינג זה עובד על השכבה הקרנית העליונה של העור המורכבת מתאים מתים בלבד. עיקרון השיטה הוא שיוף עדין של העור ושאיבה דרך צינורית של כל הלכלוך המצטבר עם השומן העל עורי והתאים המתים. שיוף קל זה מעורר את התחדשות העור ומאיץ את בנייתו מחדש.

התוצאה מידית ומצוינת: העור נראה רענן ומתוח יותר, צבעו אחיד יותר, והינו חלק יותר במגע. בקיצור העור נראה ואתן מרגישות אותו "חי ונושם". ההרגשה היא באמת נפלאה אבל זה לא הכול…שילוב של טיפולים אחרים אחריו רק יועיל. הטיפול מסיע בחדירת חומרים אחרים לעור ורצוי לשלב אחריו פילינג אחר, טיפולי הבהרה, מסכות לחות או כל החדרה רצויה לפי סוג ומצב העור. עלות הטיפול נמוכה, בלי תופעות לוואי או סיכונים, ללא כאבים בכלל.

לצורך הבחנה בשיפור אמיתי ומהיר רצוי לבצע סידרה של טיפולים בהתאם לסוג העור והמטרות טיפוליות. ללא ספק, טיפול מומלץ לכל אחת בעונת החורף.

פילינג קריסטלים

המונח "פילינג קריסטל או קריסטלים" מצביע על סוג של פילינג מכאני קוסמטי, המשמש גרגרים מסוגים שונים בממדים יחסית קטנים, לצורף ניקוי של העור על ידי שיוף. פילינג קריסטל יכול להיות סוג של תכשיר קוסמטי או טיפול על ידי מכשיר עם ידיות מיוחדות.

פילינג אנזימטי
סוג של פילינג קוסמטי- שטחי שפועל על בסיס אנזימים פעילים שמפרקים חלבון. בדרך כלל דורשים איזה סוג של חימום להפעלתם.

פילינג כימי AHA- BHA
העובדים על בסיס חומצות פרי וחלב טבעיים בריכוזים ושילובים שונים. חומרים פעילים אלה גורמים הנשלה של תאים על ידי המסה של הדבק הבין תאי שבאופן טבעי מחזיק את רקמת העור. בנוסף, חומרים פעילים אלו מעודדים יצירת קולגן וחומצה היאלורונית ברמות העמוקות של העור ולכן חשובים כל כך בכל טיפול אנטיאג'ינג.

פילינג מכני
סוג של פילינג שמגיע לתוצאות על ידי שיוף של שכבות העור עליונות על ידי חלקיקים כמו גרגרי חול או על ידי מכשירים : פילינג יהלום.

פילינג ביולוגי
סוג של פילינג קוסמטי, עדין במיוחד שניתן לשמש במכון הקוסמטי וגם בבית. פילינג זה ניתן לשימוש גם באזורים עדינים כמו סביב העיניים , מחשוף וצוואר, בהתאם להוראות היצרן.

2. פילינג רפואי: פילינג עמוק ובינוני TCA

פילינג בינוני או עמוק רק רופאים רשאים לבצע. מדובר על פילינגים שמקלפים את העור בשכבות עמוקות יותר מסוגי פילינג אחרים.

פיליגים אלה מתבצעים במרפאה מתאימה לפעמים עם הרדמה או טשטוש . דורשים הכנה מיוחדת לפני ביצוע הטיפול והתארגנות מיוחדת אחריו הכולל מספר ימים של היעדרות מהעבודה ומניעה טוטאלית של חשיפה לשמש, אפילו ליד חלון. זמן השיקום תלוי בסוג הפילינג וריכוז החומצות או חומר הפעיל שהרופא השתמש. הפנים אדומות ונפוחות והשיקום דורש זמן וסבלנות.

פילינג מסוג זה מתבצע רק בחורף, דורש הכנה מיוחדת לעור ושהייה של מספר ימים, בין שבוע עד שבועיים בבית.

האם יש סכנות לפילינג?

פילינג משמעותו קילוף, שמשמעותו פחות הגנה בעור למספר ימים לאחר הטיפול .קיימים סוגים שונים של פילינג. חשוב מאוד לדעת להשתמש נכון בחומרים פעילים אלו בהתאם לעור הלקוחה, כי שימוש של פילינג לא נכון עלול לגרום לפיגמנטציות, דלקות עור, צלקות ואפילו נזק בלתי הפיך לעור הפנים.

לא כל פילינג מתאים לכל אחד או אחת. לא כל פילינג מתאים לכל עונה בשנה.

ולכן יש להיזהר ולהתייעץ עם קוסמטיקאית מוסמכת לגבאי סוג הפילינג

המתאים לעורכם וגם על הטיפול הנחוץ מיידי ובימים שלאחר הטיפול.

כל כמה זמן מבצעים פילינג?

במכון פעם בשלושה שבועות עד חודשיים תלוי בגיל ומצב העור.

פעולה זאת חייבת להשתלב עם שימוש של תכשירים בבית

לפי ההמלצות של הקוסמטיקאית וזאת כדי להבטיח תוצאות בביטחון.

טיפול בבית לפני ואחרי הפילינג

לפני טיפול פילינג, חשוב להכין את את עור הפנים והכך להגיע לתוצאות טובות ואחידות יותר. גם לאחר טיפול הפילינג חשוב להקפיד על תחזוקת העור וזאת כדי למנוע בעיקר בעיות פיגמנטציה בעתיד. לצורך זה חשוב להשתמש במוצרים פעילים נכונים .

האם כל פילינג מתאים לכל אחד?

ממש לא ואפילו יש להיזהר! מיומנות וידע המטפל הם סוד ההצלחה בטיפול.

פילינג טוב ונכון עשוי לגרום לשינוי ושיפור משמעותי במראה העור, פילינג לא נכון עלול להזיק מאוד ולגרום לנזק בלתי הפיך. בחירת הפילינג המתאים והביצוע לפי סוג העור וגיל הלקוחה הוא אומנות ודורש מקצוענות רבה. יש להיזהר ולבחור את מקום הטיפול לפי המטפל שיבצע את הטיפול ולא לפי פרמטר אחר.

אין לבצע פילינג על עור דלקתי, חולה, מתקלף או בעט לקיחת תרופות מסויימות.

האם מומלץ לבצע טיפול פילינג? כל כמה זמן?

בהחלט כן. מותאם לגיל ומעל גיל 30 טיפולים אלו יגרמו לעור להראות חלק, רענן וצעיר .תדירות הטיפול תלוי בסוג הטיפול, גיל, עונת השנה ועוד.

רצוי מאוד להשתמש בפילינג לצורך חידוש, רעננות ושיקום העור.

בצעו אותו בכיף כחלק "מתהליך התחזוקה" של עור הפנים והצוואר.

אין סיבה שלא תראו ותרגישו נפלא בכל גיל…התייעצו וטפלו!

טיפול פנים ופילינג ביתי

קיימים בשוק שפע של תכשירי פילינג ביתיים. מדובר על תכשירים פחות חזקים מאלה שבשימוש במכון קוסמטי מקצועי. תתייעצו עם קוסמטיקאית ותשתמשו בפילינג שמומלץ לעור שלכם. רצוי לאחר הפילינג להזין את העור ולהרגיע אותו עם מסכה מתאימה.

טיפול פנים ופילינג לגברים

גם לגברים מגיע טיפול פנים איכותי. בדומה לטיפולי נשים, מומלץ לגברים להגיע לקוסמטיקאית מקצועית לייעוץ וטיפול.

פילינג: טיפים לטיפול מוצלח בביטחון

  1. יש לבצע את הפילינג במכון מקצועי: חשוב שתפגשו את המטפל בעצמו לפני הטיפול ותשאלו שאלות.ידע ואמינות ימנעו תקלות, כוויות ויבטיחו ביטחון מרבי.
  2. אם אתן לוקחות תרופות כרוניות, סובלות ממחלות שונות כולל אלרגיות, בהריון או מניקות יש לדווח למטפלת לפני תחילת הטיפול מכוון שיש חומרים שאסורים לשימוש במצבים כאלו.
  3. רצוי לבצע פילינג מתאים כל שבוע, כל השנה במכון הקוסמטי או בבית אך ללא ספק העונה המועדפת לפילינגים החזקים יותר היא עונת החורף.
  4. תבצעו את הטיפול או סידרת הטיפולים בדיוק כפי שהומלץ לכן כי יש חשיבות להמשכיות הטיפול ובהוספה ו- או שינוי של חומרים פעילים או ריכוזים שונים בין טיפול לטיפול.
  5. חובה להשתמש במקדם הגנה של 30 לפחות במשך היום שלאחר הפלינג הקוסמטי וחובה הגנה 50 לאחר פילינג רפואי, וזאת כדי לשמור על בריאות העור בעיקר מול השמש והסביבה.
  6. בזמן שמטפלים בפילינג סידרתי יש לקחת בחשבון יובש בעור וקילופים, ולכן חשוב לבצע את הטיפול בתקופה שאין אירועים חשובים כמו חתונה או בר מצווה של הבן.
  7. חשוב להיות קשובים לעור במהלך הטיפול. לעקוב אחרי קילופים אפשריים להתייעץ על כל שינוי ועל מוצרים קוסמטיים מומלצים בכל שלב מהלך הטיפול.
  8. חשוב לברר האם המוצרים שנמצאים בשימוש יום יומי כרגע מתאימים לזמן הטיפול או שיש להפסיקם.
  9. לסיכום.. פילינג הוא טיפול מבורך אך רציני. התייעצו וטפלו כראוי, העור יראה רענן ,מתוח, אחיד וחלק יותר במגע ואתם תרגישו אותו "חי ונושם".